srnčí říje 2012

vše o lovu

srnčí říje 2012

Příspěvekod zispo » sob 28. črc 2012 6:43:08

Tak včerejší čekaná. Krásná srnčí říje už začala na Znojemsku. V říji jsou starší srnci, říje je docela intenzivni. Podařilo se mě napískat srnce který došel na 10 M. No krásná podívaná. Budu rád pokud napíšete jak říje probíhá u vás.
zispo

Re: srnčí říje 2012

Příspěvekod figi » sob 28. črc 2012 7:32:44

U nás zatím takový nijaký. Sice jsem ulovil už 12.7. staršího srnce, který byl se srnou, srnci sice srny honí, ale ty před nimi ustupují a drží si odstup. Aktivita zvěře je ale vysoká, takže je stále na co koukat. Včera jsem se rozplýval nad stříbrným osmerákem, mám ho i na videu, jeden z nejsilnějších srnců, jaké jsem kdy na živo viděl. Neskutečná výška, síla, přední výsady tak dlouhé, snad 13 cm. Ostatní silní šesteráci na loukách mi v tu chvíli připadali jako naprostí chcípáčci.
figi

Příspěvekod motolada » sob 28. črc 2012 8:41:50

U nás srnci honí srny už asi 1 měsíc,myslím,že pravá říje to není,snad si jen zjišťují která by se nechala.Srny,ale utíkají.Myslím,že dlouho to nepotrvá..max týden.
motolada

Příspěvekod figi » čtv 30. srp 2012 18:53:01

Tak letos opět říje nezklamala, rok od roku pozoruji roztažení srnčí říje na několik týdnů, letos první jasné říjné chování srnčího 12.7. a naposledy jsem viděl pokládání srny 16.8.
Tyto jevy sleduji asi poslední čtyři roky, dříve to tak nebylo, a říje proběhla v rozpětí tří týdnů maximálně s tím, že vždy bylo období několika dnů, kdy doslova říjelo vše, kam se člověk podíval, všude srnci honili srny. Teď pozoruji říjné páry v období delším, než měsíc, a ostatní zvěř se chová naprosto nevšímavě, srnci často i na vábení. Jediné, co funguje, je srnče, ale to funguje od května do listopadu i na srnce běžně.

Jaké jsou vaše zkušenosti z letošní říje ?
figi

Zpět na Lovectví

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Český překlad – phpBB.cz