Kulový automat

vše o loveckých kulových zbraních

Kulový automat

Příspěvekod jindra » pon 14. led 2013 0:38:10

Hledám odborníky na kulové automaty a jejich zkušenosti. Po jednom prahnu již delší čas,ale nemám s nima praktických zkušenosti,jasno mám v ráži to je 308 Win z důvodu přebíjení a cenově do 45 000 kč ,takže vidím to na značky Merkel,Browning nebo Beneli nejraději bych Sauer 303,ale je to hodně peněz, takže mi prosím poraďte.
jindra

Re: Kulový automat

Příspěvekod vysok » pon 14. led 2013 11:30:37

Nejsem žádný odborník na automaty, jediný, který vlastním, je ZKM 617 v 17HMR. Ale byl jsem v podobné situaci jako Jindra dva roky, strašně jsem ho chtěl, už jsem měl vyřízenou nákupku a dostal jsem se v Horoušanech do Walter Tradingu vybrat si Browning Bar II. Hodně jsem toho objezdil, oddiskutoval, osahal a přečetl, takže se rád podělím o své osobní závěry. Jak je už z úvodu zřejmé, automat jsem si nakonec nekoupil. Důvodů bylo víc. Jednak minimální využití, vzhledem k lokalitě Polabí ve Východních Čechách u nás žádné naháňky nejsou a jinam se dostanu tak 2x za rok. Velmi mne také překvapila doba od zmáčknutí spouště do úderu zápalníku - pohyblivé části v závěru překonávají vzdálenosti ne řádu mm jako u typu Mauser, ale centimetrové. Je to dáno typem zbraně ale u všech co jsem zkoušel je to podobné. Mimo Merkel, Browning, Beneli a Sauer to byly ještě Winchester Vulcan, Haeneli a HK. Podle prodejců, recenzí i mého osobního výběru vyhrál dlouhodobostí výroby, kvalitou i "příjemností" Browning, přesto jsem se nakonec rozhodl pro další opakovací kulovnici v silnější ráži, na doplnění ke stávající 243W na lov a 223 Rem na střelnici.
Přeji dobrou volbu a hodně radosti po nákupu.
vysok

Příspěvekod jindra » pon 21. led 2013 19:45:06

Ahoj Vysok, díky za postřehy,docela mě překvapila ta doba nápichu,to jsem nevěděl. Koukám,že již asi nikdo jiný neprozradí svoje zjištění,budu tedy muset dát na osobní dojem.
jindra

Příspěvekod vysok » úte 22. led 2013 12:36:45

Na tomhle fóru se zjevně pohybuje vyhraněná skupina střelců/lovců, kteří preferují maximální přesnost a long range, pro což není automat to nejlepší vybavení. Browning sice tvrdí že BAR I i BAR II je submoa, a vhodné i jako posedová zbraň, ale klasická opakovačka v ceně BARu je z těchto pohledů určitě lepší. Ještě jsem zapomněl uvést další nevýhodu u většiny automatů - neergonomická a hlučná pojistka.
vysok

Zpět na kulové zbraně

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Český překlad – phpBB.cz