HOWA VARMINT

vše o loveckých kulových zbraních

Re: HOWA VARMINT

Příspěvekod ppeter29 » sob 19. říj 2013 8:40:26

Velmi sa ospravedlnujem napisal som blud 1,2 mm ma to byt 1,2 cm spravne. Uz som si bol skusit prvych 150 m bezvetrie 2 krat- 5 ranova polozka zo stola s dvojnozky. Vzadu len podlozena ruka stol bo nestabilny dost to znervoznovalo. No Sustrel oboch poloziek nepresiahol 3 cm.V najblizsom case pride 200 m polozka som zvedavy. Podmienky uz budu optimalne teplota bezvetrie a pevny stol. Zatial s Howou je radost si spotrovo zastrielat.
ppeter29

Příspěvekod Montano » pát 07. bře 2014 16:28:26

Také jsem majitelem kulovnice HOWA VARMINT ráže .308 Win a to s 510 mm dlouhou kanelovanou hlavní, pažbou Hogue, weaver lištou s náklonem 20 MOA a kroužky nějakého německého výrobce, bipodem Harris 6" -9"(dobrý kup přes cobaje ;) ) a s puškohledem Meopta ZD 3-12x50 Mil-Dot.
Pušku mám v současné době spíše na lov ale v co nejbližší době chci trénovat přesnou střelbu na střelnici. Zatím jsem neměl moc času a možností toto realizovat. Pouze občas studenou ránu do papíru a lov. Při nastřelování na 100 m s přebíjeným střelivem Lapua Mega 12 g se mi nejlepší soustřel podařil http://montano.rajce.idnes.cz/HOWA/#DSCN5519.jpg . Střílel jsem vleže a pušku jsem měl podloženou hubertusem na dřevěném trámu.

Zkušeností s Howou zatím moc nemám. Co ale kladně hodnotím pro lov je plastová pažba Hogue, která je velmi příjemná a nenáročná na údržbu. Spoušť jsem zatím nijak neseřizoval, pro ´můj´ lov je zatím dostačující. Trochu mínus dávám chodu závěru. Když porovnám s Tikkou M595 (kterou jsem vlastnil před Howou), tam byl chod závěru hladký a bez drhnutí oproti Howě, u které při pomalé manipulaci v zadní poloze trochu drhne a chod není hladký (při rychlé manipulaci je to OK). Nábojovou schránku v budoucnu vyměním za zásobníkovou konverzi se zásobníkem. Se schránkou si moc nerozumím. Pojistku bych bral spíše dvoupolohovou oproti třípolohové. Délku hlavně 510 mm jsem vybral pro lepší manipulaci se zbraní na kazatelnách a ve stísněných prostorech. Snad v budoucnu značně nepocítím absenci těch pár centimetrů.
I když má Howa své malé mušky, se kterými se ale nechá v pohodě fungovat tak bych v této cenové relaci vybral zase Howu a doufám, že svůj názor v budoucnu nebudu muset měnit :) .

V kombinaci s puškohledem Meopta ZD 3-12x50, který jsem vybral po kladném hodnocení uživatelů na fórech (hlavně od figiho) si myslím, že je to univerzální zbraň jak na lov (noční čekaná, lov za dne a šera na delší vzdálenost, šoulačky a naháňky pokud tedy někomu nevadí vyšší hmotnost), tak i na přesnou střelbu na střelnici.

Jsem v tomto ´oboru´ začátečník ale mám chuť učit se přesné střelbě a long range. V budoucnu plánuji začít přebíjet náboje a pravidelně trénovat. Dokud nebudu mít něco natrénováno a nějaké zkušenosti, tak určitě nebudu lovit na delší vzdálenosti a pouštět se do větších akcí :D .
Toto je můj skoro první příspěvek na tomto fóru a tak se těším na konzultaci s Vámi zkušenými střelci a lovci ohledně umění přesné střelby a střelby na dlouhé vzdálenosti.
Montano

Příspěvekod Choochoo » pon 05. kvě 2014 16:46:09

Tak jsem zase vyplacal par naboju na 300m. Nejednalo se o zadnou BR strelbu, ale spise o takove vojenske potrenovani, kam to pujde. nedopadlo to uplne spatne. Trochu me ale prekvapilo, ze je to tak 2 kliky vyse nez jsem cekal. Jak si clovek nepise vsechna klikani a nastrely leto, zima, nevi kam to vlastne vynuloval.
Jedna z prvni tri ran uplne vpravo nahore, mozna prvni, odmastovaci, tezko rici. Rozptyl 5ran na sirku slusny, cca 3,8cm, na vysku uz slabsi, cca 5,5cm. Moc tomu nepomaha Meostar s krizem T. a zvetseni 10 bez paralaxy. Cekam tedy po instalaci puskohledu s paralaxou a zvetsenim tak 20x zlepseni v rozptylu z duvodu lepsiho videni krize a terce (hlavne ta paralaxa) ;)
Obrázek
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem.[figi]
Choochoo

Předchozí

Zpět na kulové zbraně

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Český překlad – phpBB.cz