Ústí hlavně

vše o loveckých kulových zbraních

Re: Ústí hlavně

Příspěvekod figi » stř 16. led 2013 21:40:24

Tommy píše:Ještě jedna věc, závěr jde zavřít pouze silou,takže přebití v rameni není možné.

To jen po výstřelu, nebo vždy ?
figi

Příspěvekod Jiskra » čtv 17. led 2013 10:01:02

Kamarád nekamarád poslal bych ho někam (tam kde končí záda). To bych mu určitě nezaplatil. 16t. není málo a pokud udělal co jsi nechtěl,resp. neudělal co si chtěl,tak je to smutné.Může to být malá závěrová vůle,ale taky něco jiného. Těžko hodnotit bez informací. To 12" stoupání je na lehčí střely dobré.Montáž s podhledem u takové zbraně je podle mě k h...u.

Jen taková vsuvka- není to tak dlouho,co jsem pro nadbytek pušek prodával zánovní Tikku T3 Hunter v 308W. Ale tato puška byla navíc s varmintovou pažbou (originál) + původní ořechová. Dva zásobníky 1x5,1x3 náboje a osazená kvalitní ocelovou skloněnou W.lištou, mnou vyráběnou. Puška je lehčí (nemá varmintovou hlaveň),ale přesná myslím dostatečně pro běžné lovce. Mám terč z Olomoucké střelnice kde jsem dal postupně (aby nebyla hlaveň teplá,stejně jako na lovu) 7 ran na 300m sice přebíjeným nábojem se střelou Interbond 180gr,ale ne nějak extra vyladěnou navážkou a byl jsem do 85 mm. A to si troufám tvrdit,že polovina byly moje chyby,protože lehká puška skáče na nohách daleko víc jak těžka a se 180gr. střelou je to celkem kopanec. Chtěl jsem za ni nakonec 20t a byly nabídky od některých zájemců 18t. Musel jsem se smát,když vidím kolik kolikrát někteří chtejí za různá ZKK a podobně těsně před smrtí (mysleno pušky).
Dnes jsem rád,že jsem si to rozmyslel a za tu cenu neprodal. Jak říká kamarád,dobrá zbraň se neprodává.To uvádím jen tak pro porovnání.
Jiskra

Příspěvekod Tommy » čtv 17. led 2013 12:33:27

S tím závěrem to dělá při nabijení,po výstřelu ani nevím. Ještě jsem z toho nestřílel,protože nemám chuť,jsem zklamanej. Když jsem si pro ní jel,tak jsem si ji neozkoušel,protože jsem měl hodně naspěch. Věřil jsem mu.
Nabojnice jde do závěru celkem lehce,takže to vypadá na těsnej kužel. Budu muset zajet na Lazce a zkusit to,protože předpokládám,že po výstřelu to možná bude problém i vytáhnout.
Nicméně si na to budu muset zvyknout,protože už mu ji nedám a další investice je momentálně pro mě nepřijatelna. Takže když to shrnu tak mám kulovnici za 16,na ni puškohled za 25 a jsem z toho zklamanej,takže se teď modlím,aby to alespoň dobře střílelo,což vlastně taky nevím,protože je ta pažba nalepená na hlavni.
Tommy

Příspěvekod Boci » čtv 17. led 2013 13:20:17

To ztuha nabíjení může dělat Geco.V sobotu jsem byl nastřelovat 557 a s Gecem Plus to bylo to stejný, dovřít závěr šel ztuha.S SellBell eXergy v pohodě.
Boci

Příspěvekod Kodiak1 » čtv 17. led 2013 14:17:02

Jak to tak pročítám, tak s tebou kolega hééézky vyjeb… Ale nějak nechápu důvod, proč jsi mu platil takový prachy, když neudělal, to co měl a na čem jste byli dohodnutí?! A další věc co mi nejde do hlavy je to, že ses na to nešel při výrobě ani jednou podívat, to by snad měl poznat i laik!? Když jsem si nechal dělat výměnu hlavně já, tak jsem byl skoro u všeho a mám přesně to co jsem si přál!
Já bych mu to nechal předělat, nebo bych požadoval řádnou slevu.
Tvrdil Ti, že má pro tebe jednu hlaveň LW, tak ať si tu brněnskou vyšroubuje a dá tam tu správnou a není co řešit a je jasné, že náklady jdou za ním!
A z toho, že je tvůj kolega ze sdružení, by měl mít vítr spíš on, protože takový podraz si za obrázek nedá!
Dal jsi mu skoro ty samý prachy, co za novou CZ557 Sporter, doufám, že jsi to uvědomuješ!
Trochu těsnější komora není na škodu, trochu si to ještě sedne ;) ! A matný brynýr se neleskne, což bych bral jako výhodu.

Ps.: Už na začátku, když jsi hlásal cenu, mi to přišlo dost drahý, ale řekl jsem si, že je to asi tou speciální hlavní. Já si pořídil to samé před asi dvěma a půl roky (jen to není LW, ale KUNA), kde jsem si navymýšlel včetně speciální vnější křivky hlavně, dle mého návrhu (nutno vyrobit na CNC soustruhu), nutné úpravy pažby + glass bedding a cena byla 10 000,- sakum prdum a ještě jsem k tomu dostal 20 patron, na které to bylo nastřelené. Na dnešní ceny by to vyšlo dejme tomu tak 12-tis. A mám přesně to co jsem chtěl ;) a chodí to jak švajcáry.
Kodiak1

Příspěvekod Tommy » čtv 17. led 2013 16:15:58

Dík,udělal si mi radost. Jsem vůl,to mi je jasný. Čekal jsem na ní téměř půl roku a nehodlám čekat dalšího půl roku.
Tommy

Příspěvekod jindra » pát 18. led 2013 0:51:46

Ahoj Tommy, asi jsi trošku zaspal v té kontrole,důvěřuj,ale prověřuj. Z reakcí vidím,že vracet se nic nebude,ikdyž to co navrhoval jiskra by bylo na místě a nemrknul bych okem. No nevěš hlavu aspoň máš na hlavni československo představ si,že by to byla třeba čína nebo polsko no a dále uvidíš až vystřelíš pak teprve udělej závěry hlavně si prubni náboje,které si chtěl používat.
jindra

Příspěvekod Kodiak1 » pát 18. led 2013 11:25:44

Tommy,
pokud s tím nechceš nic dělat, tak vlastně to pro tebe není tak hrozný výsledek a není proto důvod ke stížnostem :roll: !
Kodiak1

Příspěvekod Tommy » pát 18. led 2013 13:57:41

V úvah by připadala jen jedna možnost,vrátit mu ji a dál čekat na něco. Jestli bude alespoň trochu přesná,tak si to radši opravím sám.
Tommy

Příspěvekod Tommy » pon 04. úno 2013 14:41:08

Tak ten závěr jde těžce zavírat pouze jen s municí Geco, winchester nebo SaB jde hladce. Bohužel ji musím prodat,protože se stěhuji na Nový Zéland a tam si ji s sebou vzít nemůžu.
Tommy

PředchozíDalší

Zpět na kulové zbraně

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Český překlad – phpBB.cz