Total Locktime - doba zápalu u jednotlivých zbraní, Tikka CZ

vše o loveckých kulových zbraních

Total Locktime - doba zápalu u jednotlivých zbraní, Tikka CZ

Příspěvekod xHonza » pon 20. srp 2012 11:38:56

Zkoušel někdo z vás měřit lock-time pro běžně dostupné kulovnice? Edit: Nevim jak to korektně přeložit, než zápalníkový čas, jde o dobu než úderník udeří na zápalku u jednotlivých zbraní od stisku spouště.

U tikky jsem na internetu narazil na zmínku o lock time 1.3 ms, ale přije mi to až dost rychlé.

http://www.snipercentral.com/forums/vie ... =4&t=37139

Na následujícím odkazu + na ještě na jednom byl uváděný jako nejrychlejší systém (alespoň co se US výrobců týče) Savage 110.

http://www.go2gbo.com/forums/index.php?topic=114285.0

Savage 110 has the fastest lock time of American made sporting rifles - 1.65 MS. Remington 700 is second with 2.6 MS. Ruger and Winchester measured over 3 MS
Naposledy upravil xHonza dne pon 20. srp 2012 12:22:28, celkově upraveno 1
xHonza

Re: Total Locktime - doba zápalu u jednotlivých zbraní, Tikk

Příspěvekod figi » pon 20. srp 2012 11:49:16

Pkud vím, tak to většinou nikdo neměří, měří se to špatně, jsou to výpočtové hodnoty. Jsou uváděny terčovnice s časem 1,7 milisekundy jako vynikající limit. Savage má výbornou, výrobně velmi jednoduchou konstrukci, ale už pocitově je čas spuštění jiný, než u těch TOP. Ten čas u Tikky je skutečně uváděn pod 1,3 milisekundy, nevím, rychlá rozhodně je. Ale to by ty moje upravené CZ 550 musely být pod milisekundu, rozdíl je znatelný.
U elktronicky odpalovaných roznětek se časy odpálení blíží "0", ale u mechanického odpalování se dostat pod milisekundu bude problém. Naše konstrukce CP-XL je rozhodně zatím to nejrychlejší, co jsem kdy zmáčkl, a ani tady si nedělám iluze o času 1,3 milisekundy. Tolik trvá, než vyletí střela z hlavně po odpálení zápalky.
figi

Příspěvekod xHonza » pon 20. srp 2012 13:24:37

Ono to bude těmi pojmy. Ten locktime má být jen od stisku spouště do úderu na zápalku - pak těch 1,3 ms u Tikky asi sedí. U vašeho systému to pak zřejmě bude hluboce pod ms. Na změření jsem našel tohle:

http://www.dvorakinstruments.com/question.htm
xHonza

Příspěvekod figi » pon 20. srp 2012 13:46:43

To já vím, že je to jen po nápich zápalky. Ten čas od nápichu po opuštění hlavně střelou jsem dal jen pro porovnání, kdo déle střílí, tak dokáže vnímat tyto děje.
figi

Příspěvekod Choochoo » čtv 06. pro 2012 20:20:44

U Ressler Titan 6 bylo v australskem testu psano 1,6ms(coz je z materialu vyrobce), ikdyz se nekde(renesance.cz) na netu uvadi u Resslera extremne rychla iniciace 7ms, coz je docela rozdil ;) .
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem.[figi]
Choochoo

Zpět na kulové zbraně

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Český překlad – phpBB.cz