Delta Optical TITANIUM 4,5-30X50SF MCZ II

Puškohledy, použití, zkušenosti z praxe

Delta Optical TITANIUM 4,5-30X50SF MCZ II

Příspěvekod ppeter29 » čtv 21. bře 2013 14:58:04

Nahodne nepouziva ho niekto? Na tercevu strelbu by bol celkom zaujimava volba. Hodte sen nejake info popripade aj o modeli TITANIUM 4,5-30X50 SF.
ppeter29
 
Příspěvky: 30
Registrován: úte 05. úno 2013 15:55:45

Re: Delta Optical TITANIUM 4,5-30X50SF MCZ II

Příspěvekod vysok » pon 25. bře 2013 11:36:40

Mám tu předchozí variantu 4,5-30x50 SF. Co vím tak se od MCZ II liší pouze záměrnou osnovou. Byl to můj první puškohled s tak velkým zvětšením, osvětlením a vnějšími vysokými točítky. A korekcí paralaxy. Mám ho na lovecké 243W. Dal jsem zatím asi 50 ran a perfektně drží nástřel, na 50m mi chodí 3 rány prakticky jednou dírou. Box test ani korekci vzhledem ke vzdálenosti a větru jsem zatím nezkoušel. Kupoval jsem ho hlavně kvůli lovu srnčího v polích, tady se osvědčuje výborně. Dobrá je i vodotěsnost, dvě hodiny v prudkém dešti bez problému, žádné vniknutí vody dovnitř. Jak začne zapadat slunce, tak obraz při zvětšení nad 20x rychle tmavne, ale střílel jsem srnce na 170m za šera i na 30x. Při zvětšení 6-8x lze střílet až skoro do tmy, pokud je světlejší pozadí (suché pole, strniště). Na zelené louce už je to horší. Záměrný bod je dost malý což je dobře na velké vzdálenosti, a také dost světlý. Na terč, pokud je černý, už je to méně vhodné, dost se to ztrácí, tam spíš mířím na střed osnovy podle ramen. U mého kusu je osvětlení velice slabé, ve dne není vidět vůbec ani na nejvyšší hodnotě intenzity. Ve tmě to neoslňuje, ale trochu se to odráží od vnitřního povrchu tubusu, je tam po obvodu obrazu červená mlha. Za dané peníze to zatím odvádí to co jsem potřeboval.
vysok
 
Příspěvky: 117
Registrován: stř 13. čer 2012 8:02:26
Bydliště: Hradec Králové

Re: Delta Optical TITANIUM 4,5-30X50SF MCZ II

Příspěvekod ppeter29 » pon 25. bře 2013 15:53:59

Takze obraz je celkom slusny? Jasne ze to neni lovecky puskodlad, s velkym zvetsenim obraz stmavne je to tercovy kuker. Chystam sa ho zakupit. Tak som strasne zvedavy co za tie peniaze dostanem. 5 rokov je zaruka tiez to neni zle. Inac dakujem za odpoved konecne niekto napisal nieco o tomto puskohlade na Cesko Slovenskom fore.
ppeter29
 
Příspěvky: 30
Registrován: úte 05. úno 2013 15:55:45

Re: Delta Optical TITANIUM 4,5-30X50SF MCZ II

Příspěvekod vysok » pon 25. bře 2013 16:50:29

Obraz je za světla čistý a jasný, ani nezkresluje barvy jako třeba Nikon, byť Monarch. Záruka by měla být 10 let. Každopádně doporučuji se přes něj nejdřív podívat a pak kupovat, sám jsem ho kupoval v Praze Binoxu, mohl jsem jít na ulici a podívat se do dálky, a vybíral jsem si ze třech přede mnou vybalených kusů. Internetoví prodejci jsou sice levnější až o 2000 Kč, ale u tohohle je ten osobní dojem nutný.
vysok
 
Příspěvky: 117
Registrován: stř 13. čer 2012 8:02:26
Bydliště: Hradec Králové

Re: Delta Optical TITANIUM 4,5-30X50SF MCZ II

Příspěvekod jindra » pon 25. bře 2013 18:53:44

Ahoj, mám taky stejný model jako vysok samozřejmě optika nepřekvapí, ale ani nezklame. Za ty peníze v celku dobrý, zatím pozitiva převyšují nad neg. Jo a není jen na střelnici, svým zvětšením a příjemnou intenzitou malého osvětleného bodu je dobrým společníkem na lov lišek či prasat. Poměr výkon cena je slušný. Navíc není tak těžký a hodí se na varmintové kulovnice v menších rážích. Test box vyšel dobře a nástřel drží. Mám jej asi rok a půl. Používám jej na 527 v 223 rem a při střelbě střelivem sell-bell match siera 52gr mi vychází sto metrů na bod dvě stě na hrot svislého ramena a tři sta na první příčnou čárku na svislěm ramenu záměrné osn. výhodné pro rychlé zamíření. Rozhodně ale také doporučuji osobní prohlídku kusu v prodejně , už jen pro porovnání. K nevýhodám patří malé zorné pole při větších zvětšeních, které se nedá navíc využít při špatných světelných podmínkách zejména při střelbě na větší vzdálenosti. Několikrát se mi stalo,že na lovu lišek jsem kmotru stratil ze zorného pole a už jí nenašel, ale to opravdu za špatných podmínek při absenci měsíčního světla. Kdo, ale chodí na lov lišek na rozbřesk či na západ slunce, tak jej ocení.
jindra
 
Příspěvky: 87
Registrován: sob 23. čer 2012 1:44:12

Re: Delta Optical TITANIUM 4,5-30X50SF MCZ II

Příspěvekod krcoun308 » pon 06. kvě 2013 21:39:29

Mám ho také a naprostá spokojenost. Nevím, jaké kdo má nároky na kvalitu skla, ale já jsem ho několikrát porovnával s Meoptou 3-12-50 ZD a Delta mne velmi překvapila. Většinu českých lovců zajímá výkon za šera, při stmívání je sice malinko tmavší než Meopta, ale je to v řádu několika minut. Jeden starší
kolega v důchodovém věku, už nebyl schopen poznat rozdíl. Za světla je v pohodě použitelný jako pozorovací dalekohled.
Mám ho na 527 - 223 a jak na střelnici, tak při lovu se mi velmi osvědčil.
krcoun308
 
Příspěvky: 12
Registrován: úte 12. čer 2012 21:56:37

Re: Delta Optical TITANIUM 4,5-30X50SF MCZ II

Příspěvekod ppeter29 » pát 10. kvě 2013 12:43:03

Bol som osobne skepticky ved nieco Polske :) No mozem s vlastnej skusenosty povedat ze Delta MCZII nesklame (aspon na mojej Howe 223 r) Hned na predajni som ho vybalil s krabice a prvy sok bol kuknut cez neho. Sklo ciste do zvetsenia cez den skoro 30 x Osnova je uzasna sadla mi dokonale. Bodka je tak mala a pritom ju vzdy vydno na kazdom pozadi ci uz na terc, Bazant na 500 m alebo jelenica na 1 km. Na terc na 100 m pri zvetseny 15 krat vydno krasne sa pohybovat muchu. Za briezdeny s rana alebo pri stmievany je obraz pri zvetseni 6 -8 -10 alebo 20 krat este stale vynikajuci na 30 zvetseny obraz tmavne ale vzdy este v miere. Na 10 x aj za tmy sa da pozorovat na cistom hlinenom poli zajac alebo liska na 200 m. Na Zelenej trave uz vydiet tazssie tak ako u vetsiny optik. Na 20 x zvetseny -na 200 m macka na luke sa da precitat este aj za sera s neskreslenim obrazom. Kominky su presne stredne tvrdsie, kliky funguju presne ako sa patri na tercovu optiku. Paralaxa udavana cislami je skoro skoro presna. Ponuka cisty obraz krasne citatelny pri doostreny. Spracovanie ja na velmi vysokej urovny. Druha faza testou bude Box test a preklikavanie na rozne vzdialenosty zaklad 100m po 10 m 110m 120m 130m do 200 m pre zaciatok. Chcem este skusit porovnat s najmenej 3 az 5 konkurencnymi puskohladmy (loveckymi) Svetelnost- ostrost obrazu- sklo-obraz pri roznich zvetseniach len pre zaujimavost. Delta Optical MCZ II je v svojej cene pomer vykon kvalitnym puskohladom pre tercovu strelbu. Ak by som si mal este raz vybrat pre lovecku strelbu optiku ci uz na malokalibrovku alebo gulovnicu do mojej 30-06 Sprg nevahal by som si vybrat s ponuky DELTA OPTICAL TITANIUM. Mal som moznost si prejst asi dalsich 5 modelou tejto znacky doslova osahat na nich vsetko. Velmi zaujimavo na mna zaposobil Titanium 1.5-9 x 45 predstavena na veletrhu IVA v Norinberku 2012.
ppeter29
 
Příspěvky: 30
Registrován: úte 05. úno 2013 15:55:45

Re: Delta Optical TITANIUM 4,5-30X50SF MCZ II

Příspěvekod ridgeback » sob 11. říj 2014 20:22:59

abych nezakládal nové téma, hodím dotaz sem:
Puškohled Delta Optical Titanium 3-24x56 ED
pokud by měl někdo zkušenost s tímto modelem - prosím o názor.
ridgeback
 
Příspěvky: 13
Registrován: pát 25. led 2013 20:40:29

Re: Delta Optical TITANIUM 4,5-30X50SF MCZ II

Příspěvekod ppeter29 » úte 03. bře 2015 12:08:30

Osobnu skusenost este nemam no v priebehu mesiaca April -Maj sa chystam objednat puskohlad Delta Optical Titanium 3-24x56 ED HMR.P300 OLT bude na novu zbran. Po technickej stranke ED skla musia byt krok pred na puskohlade vlatnym verziu MCZ ii a to sklo je prekvapenim ci sumrak sero alebo snezenie alebo vlnenie vzduchu znizena vyditelnost pri uplnej uz skoro tme vzdy je vydiet to co treba cez ten kuker. Pri mensom zvetsen 6 az 8 x pouzivam na lov skodnej vzdy. Tubus 34 mm poskytuje rozsah 100 uhlovych minut . Klik 0,1 miliradian (10 mm / 100 m). 56mm objektiv. Paralaxa - Osemnásobným rozsahom zväčšenia v rozsahu 3x až 24x. Veze OLT . Podla mna vyborna osnova HMR.P300 . Sklbene do celku to moze byt vylmi slusna optika . No treba ju otestovat pre strelca ktory vyuziva strelnicu a aj na lov slusny puskohlad, dokazem si ho predstavit vyuzitelny. Vydim tu aj nevyhody vaha bude aj je dalsie kilo sklo nieco vazi- mohutny tubus. Druha je cena samotneho puskohladu nieco nad 1000 eur ako pre koho:) za nove sa plati. A tretia je vyber montaze 34 tubus cena kvalitnej montaz od 200 do 300 eur
ppeter29
 
Příspěvky: 30
Registrován: úte 05. úno 2013 15:55:45

Re: Delta Optical TITANIUM 4,5-30X50SF MCZ II

Příspěvekod Choochoo » pon 14. pro 2015 16:40:40

Tak uz si poridil Delta Optical Titanium 3-24x56 ED HMR.P300 OLT? ZAjimalo by me jestli ma OLT nejak jiestene klikani, nejaky zerostop jako ma snad verze s krytymi bubinky.
Co to sklo, porovnaval jsi ho s necim? Tady to vypada na velmi lsuny kup http://www.badtotheboneoutdoors.com/201 ... views.html
Co mantaz? Od koho mas krouzky 34mm?
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem.[figi]
Uživatelský avatar
Choochoo
 
Příspěvky: 117
Registrován: pon 18. čer 2012 16:30:29

Další


Zpět na puškohledy




Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Český překlad – phpBB.cz
cron