VYBER PUSKOHLADU

Puškohledy, použití, zkušenosti z praxe

Re: VYBER PUSKOHLADU

Příspěvekod jezevcik » úte 31. črc 2012 16:17:52

Dík za hodnocení tý delty,chtěl jsem slyšet zkušenosti a né jedna paní povídala.O sightronu jsem taky nikdy neslyšel a dnes vím ,že má přesné klikání atd .,tak jsem myslel jestli ta delta nebude podobná.Ještě jednou píšu nezajímá mě světelnost,ale právě mechanika a odolnost.
jezevcik
 
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 21. čer 2012 23:35:37

Re: VYBER PUSKOHLADU

Příspěvekod Petřík » úte 31. črc 2012 16:28:04

Volal jsi se známým - jsme zase u toho. Každý opravdu vnímá pohled přes soustavu čoček jinak. Pokud znáš někoho, kdo puškohledy o které máš zájem vlastní, vyzkoušej je! To je to nejlepší co můžeš udělat. To dá více než 20 příspěvků na fóru. Třeba pro tebe bude delta mnohem lepší.

Podle tvého posledního příspěvku jsem pochopil, že se rozhoduješ mezi Meostárem 7x56RD (pevný sklo) a Bushnell Elite 4200 2,5-10x50 IL (variábl).
Každý z tebou vybraných puškohledů je jiné konstrukce. Já osobně(důvody popsány výše, došel jsem k nim vlastním zkoušením) bych z TĚCHTO DVOU modelů vybíral následovně : Kdybych měl možnost (za trest) vlastnit pouze jednu zbraň, tak vyberu variabl - tedy Bushnell. Pokud bych volil čistě na noční lov, beru pevný - tedy Meostára. Ten Bushnell jsem nikdy v ruce neměl, ke světelnosti se nevyjadřuji. Na netu najdeš na Bushnell spoustu recenzí.

Domnívám se, že přechodem z 6x42 bude každý s tebou zvolených skel krok dopředu. Ta 6x42 se mi moc líbí na starých kulovnicích (jak jsem již psal), nehyzdí to design zbraně.

K té Africe: Není to můj šálek kávy, nevyhledávám informace o tomto způsobu lovu, protože k tomu mám jakýsi odpor. Ale když jsem viděl nějaké obrázky, které se ke mě náhodou dostaly - tak jsem viděl optiky Zeiss, Leica, Swarowski, Kahles, .. A myslím, že se tam loví převážně ve dne.

EDIT: K té energii. Sorry, tak jsem to netrefil. Hledal jsem to tady: http://www.cpcartridge.com/375H&HMAG-B.htm
Hltám všechny informace ohledně střelby na delší vzdálenosti. Omlouvám se za svoji "nenažranost"!
Uživatelský avatar
Petřík
 
Příspěvky: 80
Registrován: úte 17. črc 2012 4:33:46

Re: VYBER PUSKOHLADU

Příspěvekod lovec74 » úte 31. črc 2012 16:42:44

no tak znamy je porovnaval, kdyz se rozhodoval koupit puskohled. dival se on-ne ja, ale podle neho byl bushnell daleko vepredu, co se svetelnost tyce. ma jsem vlastnil uz vice zbrani, ale do lesa chodim jen s jednou na rameni :-D proto jsem zbytek prodal a koupil si 375H&H. asi to bude ten meostar 7x56-taky si myslim. nemas nejakou zkusenost se seeadlerem 4-12x56? ze pry maji dobry sklo na noc a odolavaji vsem kalibrum-kuk tady: http://www.seeadler-optik.de/zielfernro ... klasse.htm model 4-12x56
lovec74
 
Příspěvky: 65
Registrován: ned 29. črc 2012 7:24:06

Re: VYBER PUSKOHLADU

Příspěvekod Petřík » úte 31. črc 2012 16:58:42

Sorry za OT: Prodat zbraň? :?: :roll: :D

O stránku dříve psal Vysok o puškohledu této značky. Já to pochopil jako chválu, ale třeba jsem špatně četl mezi řádky.
Já jsem ho nikdy nevlastni ani neviděl na zbrani. Pohybuji se mezi staršími myslivci, kteří na německou kvalitu moc nedají a vše komentují slovy:

Němci prohráli válku a s...u se do xyz


Proto jenom samé ZHčko v sedmičce a jako vrchol optiky Meoptu.

Doufám, že se Vysok ještě o této optice rozepíše.
Hltám všechny informace ohledně střelby na delší vzdálenosti. Omlouvám se za svoji "nenažranost"!
Uživatelský avatar
Petřík
 
Příspěvky: 80
Registrován: úte 17. črc 2012 4:33:46

Re: VYBER PUSKOHLADU

Příspěvekod lovec74 » úte 31. črc 2012 17:17:30

kuknite tady dole kliknout na video: http://www.bushnell.com/products/scopes ... flescopes/
lovec74
 
Příspěvky: 65
Registrován: ned 29. črc 2012 7:24:06

Re: VYBER PUSKOHLADU

Příspěvekod vysok » stř 01. srp 2012 8:06:29

Jak už jsem psal, Seeadler 8x56 jsem kupoval jako novinku v ČR před víc než 15 lety (přesně je to 18 let) a v té době oproti jiným značkám v dané cenové kategorii, tehdy včetně Meopty, byla kvalita vynikající. 18 let je hodně dlouhá doba, vznikly/začaly se dovážet jiné značky, kvalita skla a různých povrchových vrstev je o několik generací dál. Proto nemůžu hodnotit poslední modely, našel jsem jenom nějaké odkazy:
http://old.myslivost.cz/media/clankyDet ... 315&TypR=1
http://www.sniper.sk/index.php?main_pag ... h=217_7_74
vysok
 
Příspěvky: 117
Registrován: stř 13. čer 2012 8:02:26
Bydliště: Hradec Králové

Re: VYBER PUSKOHLADU

Příspěvekod lovec74 » stř 01. srp 2012 19:48:28

ten seeadler sem uz pustil z hlavy. u toho variablu je ta vyhoda, ze muzes si napr. prase priblizit. ale ten meostar mi neda pokoj...
lovec74
 
Příspěvky: 65
Registrován: ned 29. črc 2012 7:24:06

Re: VYBER PUSKOHLADU

Příspěvekod vysok » čtv 02. srp 2012 10:00:39

Nic proti 7x56 a Meoptě Meostar, sklo by mělo být lepší než u Bushnellu nebo Delty. Tohle zvětšení je dneska celkem univerzální, jsou takoví co s ním úspěšně loví i na naháňce, ale pokud platí těch 200m, tak pro mne osobně je to hodně slabé. Dal jsem pryč 8x56 kvůli vzdálenostem přes 150m.
vysok
 
Příspěvky: 117
Registrován: stř 13. čer 2012 8:02:26
Bydliště: Hradec Králové

Re: VYBER PUSKOHLADU

Příspěvekod Petřík » čtv 02. srp 2012 11:39:39

Spíše než se zvětšením bude problém se záměrným obrazcem. Ten je u Meostaru 7x56 opravdu na střelbu na 200 m nevhodný (kříž 4C).
Bod na průsečíku nitek zabírá zhruba 4cm/100m (stejně jako u Meostaru R1 3-12x56). Pokud budeš mít optiku s přísvitem (RD), zdálo se mi že zapnutý bod je ještě opticky větší. Tečka se velice špatně ustaluje. Někde na společném lovu jsem potkal chlapíka, který tento problém vyřešil tak, že nastřelil flintu na střed vrchlíku středového bodu (Meostar R1 3-12x56RD) a chválil si to. Mě osobně to nepřišlo jako elegantní řešení.

Z tvých příspěvků usuzuji, že chceš kupovat bez přísvitu. Já bych tedy preferoval "kříž téčko", jak jsem již několikrát zmínil. Zároveň bude "téčko" čitelnější při snížených světelných podmínkách, v porovnání s tečkou na středu.

To Vysok: Není to optimální, je to malé přiblížení. Ale pamatuji si, že jsem na jednom srazu LV ve Světnově zkoušel střílet z kulobroku 5,6x52R/16 s optikou 6x50 (starý Zeiss s nástavce, kříž "Téčko") na terč ve vzdálenosti 200m a několikrát jsem trefil. Ale v honitbě bych si to bez důkladného tréninku neriskl.
Hltám všechny informace ohledně střelby na delší vzdálenosti. Omlouvám se za svoji "nenažranost"!
Uživatelský avatar
Petřík
 
Příspěvky: 80
Registrován: úte 17. črc 2012 4:33:46

Re: VYBER PUSKOHLADU

Příspěvekod lovec74 » čtv 02. srp 2012 15:58:26

Vysok, psal sem, ze nestrilim stale jenom na tech 200 metru, ale ze lovim do take dalky. Jinak mam strelenou jelenici na 248 metru -odmerena dalkomerem s optikou artemis 2000A 6x42, ale byl to docela risk. nicmene padla na miste-strelivo hornady light magnum BTSP 11,7 gramovy interlock, raze 30-06. normalne strilim na nejakych 80-120 metru a v noci na divocaky pod posedem do max. 50 metru nebo nablizko pri kukurici na nejakych 20-30 metru. meostar ma lepsi sklo nez bushnell-a zvazuji 7x56 s osnovou T, nebo ten elite 4200 s bodem, ktery je fakt jemny a neoslnuje jako meoptacke osv body. jenom se neumim rozhodnout, ktery...proto shanim informace.
lovec74
 
Příspěvky: 65
Registrován: ned 29. črc 2012 7:24:06

PředchozíDalší


Zpět na puškohledy




Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Český překlad – phpBB.cz
cron