ráže 6,5 x 57 R

náboje, střely, praktické zkušenosti

ráže 6,5 x 57 R

Příspěvekod PEPEVY » čtv 06. zář 2012 10:22:54

Zdravím přátele v zeleném, střílím výše uvedenou ráží náboje SB, zbran velmi přesná ale srnčí po zásazích odchází, bylo mi doporučeno přejít na náboje RWS DK 9,1. Jaké jsou Vaše zkušenosti s náboji v této ráži? LL. J. Vyskočil.
PEPEVY

Re: ráže 6,5 x 57 R

Příspěvekod precechtel » čtv 11. říj 2012 21:37:58

uvedenou ráží lovím cca 12 let, lovím - mám ulovenou téměř veškerou spárkatou u nás žijící, hlavně srnčí, nějakou vysokou a daňčí a prasata, také škodnou - lišky, kuny, kočky, jezevce, mývaly. S odpovídajícím střelivem je tato ráže vhodná u nás na běžné použití, volil jsem ji před lety též pro přijatelný zpětný ráz a proto, že je to klasika, kterou v manlichru používali naši dědečci /6,5x54 Mann./. Provozuji myslivost v polní honitbě, oceňuji u této ráže možnost dosáhnout na 200m bez korekce optiky, zvláště na podzim při odlovu holé srnčí. Ke střelivu asi tolik - Selbel je velmi přesné střevo, cenově přijatelné, ale účinek na zvěř je pokaždé jiný - jednou to padá v ohni, jindy odchází apod. Proto jsem před léty přešel na CDP Blaser - používám na vysokou a prasata a daňčí, na srnčí se mi osvědčil RWS KS 8,2g, po tomto náboji padá v ohni. Cena je ovšem téměř trojnásobná oproti Selbel, řeším to tak, že do terče střílím Selbel a na zvěř již zmiňované.
precechtel

Zpět na Lovecké kulové střelivo

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Český překlad – phpBB.cz