Elektronické chrániče sluchu

Technika lovecké střelby, trénink, jak na to

Elektronické chrániče sluchu

Příspěvekod vysok » pon 01. říj 2012 13:09:11

Používáte někdo elektronické chrániče sluchu, ať už pro sport nebo pro lov? Nedávno se mi stalo že jsem neslyšel pokyn správce střelnice o zastavení střelby, když šel zvedat poklopy okopů s výsuvnými terči. Na závodech kde se měří čas také můžu nasazovat sluchátka až po vyslechnutí pokynu k zahájení střelby. Některé typy také údajně zesilují běžné zvuky, což se dá využít při lovu... S čím jsou dobré zkušenosti a na co si dát pozor?
vysok

Re: Elektronické chrániče sluchu

Příspěvekod lorinc » pon 01. říj 2012 17:04:59

Já používám tyto. Objednával jsem je přímo odtud: http://www.amazon.com/Howard-Leight-R-0 ... ht+R-01526

Na lov dobrý, na kachny na tahu super, všechno slyším a rány tlumí perfektně. Když se zesílí na max tak slyším jako, jako no prostě 3x líp, a to nejsem hluchej :D . Na čekané na posedu dobrý, ale hodně to zesiluje zvuky uvnitř kazatelny, opět když se to zesílí tak je to jako by venku jely tanky :) a ono tam jde srnčí. To už, ale je v kazatelně pomalu slyšet vlastní dech. U kukuřic a na zemi celkově, mám je na uších jak se začne stmívat až než jdu domů.
Blbé vlastnosti: špatně odstíněné, ruší se z mobilem, když ten chytá signál, ale na lovu má být mobil vypnutej, žejo ;) . Někdy to ale nejde a ve sluchátkách to TUTÁ.... :lol: :evil: No a protože je to elektronika tak v nich v tom naprostém tichu jakoby lehce šumí, takže je mít na uších cca 3 hodiny, a nestřílet je oser (pardon). Na střelnici, ale vinikající, opět tlumí rány a řeč je slyšet. K těmto se dá připojit třeba mobil a nechat si zahrát třeba "we are the champion" ;). To funguje tak že si nastavíš citlivost na sluchátkách - zesílení zvuků a hudbu si zesílíš na přehrávači. Takže i když slyšíš spadnou špendlík - na max., tak hudba ti může hrát na minimum.....
lorinc

Příspěvekod vysok » úte 02. říj 2012 9:34:59

Díky za obšírné info, překonává to moje očekávání, a hlavně ta cena... Na kolik tě přišla doprava, clo a DPH?
vysok

Příspěvekod lorinc » úte 02. říj 2012 10:24:41

Celkem, se vším všudy 75,12 USD ;) . To tady asi nekoupíš.....
lorinc

Příspěvekod motolada » pon 08. říj 2012 22:11:24

uz jsem viděl i s přídavným mikrofonem asi na 3m kabel,to by mohlo řešit ty zvuky z kzatelny.
motolada

Příspěvekod Choochoo » pon 08. črc 2013 11:17:31

Jak dlouho je mas, pouzivas Lorinci? Take jsem o nejakych premyslel, ale trochu jsem se zalekl nizsi zivotnosti vystelek co tesni na uchu. Asi o nich zacnu premyslet, kdyz si je tak vychvalil ;)
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem.[figi]
Choochoo

Příspěvekod xHonza » úte 22. črc 2014 23:18:55

Zdrávas, máte někdo MSA Sordin ? Spokojenost? Uvažuju o Supreme ProX a pořád si říkám že nevim jestli to má smysl...
xHonza

Příspěvekod milan » čtv 24. črc 2014 12:59:54

mám je druhým rokem a spokojenost (mám ty pro dlouhé flinty, jsou trochu placatější) a jelikož jsem nahluchlej, tak je beru i do lesa, kde při zesílení slyším i "trávu růst". Je to dobrá investice.
milan

Příspěvekod hoki » stř 12. srp 2015 22:39:44

Tyto sluchátka rovněž používám, má to smysl.
hoki

Zpět na Lovecké střelectví

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Český překlad – phpBB.cz