jak správně namontovat puškohled na montáž??

Puškohledy, použití, zkušenosti z praxe

Re: jak správně namontovat puškohled na montáž??

Příspěvekod vysok » sob 10. lis 2012 22:37:58

Díky za všechny rady/názory. Vzdálenost okuláru od oka jsem volil doma jenom v tričku. Rozhodl jsem se dát pod botku pažby ještě jednu podložku asi 3mm, o tuto vzdálenost posunout puškohled, a nastřelit to s využitím reálného oblečení v praxi, tzn. minimálně s druhou vrstvou - hubertusem.
vysok

Příspěvekod Paragroups » stř 30. črc 2014 15:50:23

Nevím, zda můj dotaz patří právě sem, ale uvidíme. Potřebuji dokončit konečné sestavení kompletu zbraň, ocelová jednodílná lišta se sklonem, ocelová montáž, puškohled. Jediné, co mi v tom ještě brání jsou o něco menší otvory (závity)předvrtané pro původní šroubky ve zbrani než šroubky, které přišly spolu s novou lištou montáže.
Menší šroubky nechci už dávat, byly na původní dvoudílné montáži. Chci namontovat nové, větší pevnostní šroubky s novou lištou se sklonem a novou montáží. Rozteče otvorů v pouzdru závěru proti liště přesně sedí, dosedací úhly lišty na zbraň rovněž.
Tedy dotaz: Máte někdo zkušenost s provrtáním větších otvorů? Stačí na to běžný vrták do oceli nebo musí být nějaký speciální? Je nutno při vrtání chladit emulzí? Případně postačí postupné protažení otvorů větším závitníčkem? Rozdíly ve velikosti otvorů a šroubků jsou minimální, ale přesto jsou. Dát celý komplet k puškaři a čekat mi napadlo taky, ale rád bych to dokázal třeba i sám. Naprostá precize provedení je samozřejmostí. Každý názor uvítám.
jsebekns@seznam.cz
Lov nikdy nekončí, ještě stále máme šanci ...
Paragroups

Příspěvekod jezevcik » stř 30. črc 2014 16:22:56

Dělal jsem to závitníčkem na Brnu 98
jezevcik

Příspěvekod Paragroups » stř 30. črc 2014 22:01:17

Zkusím to opatrně a zlehounka, třeba to půjde i bez vrtání. Jestli to pobere třídílná sada toho závitníčku, bude to dobrý. Rozměry jsem ještě neměřil ani jsem nezkoušel (matka nebo očko), jestli tam je normální metrický závit na těch nových šroubkách. Jemný ani opačný na první pohled určitě není. Doufám jen, že to nebude nějaký atypický rozměr.
jsebekns@seznam.cz
Paragroups

Příspěvekod Choochoo » čtv 31. črc 2014 10:33:36

Co tam je za původní závit a jaký nový tam budes rezat? Porovnavals dle tabulek aby tam zustalo dost matrose
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem.[figi]
Choochoo

Příspěvekod Paragroups » čtv 31. črc 2014 17:45:44

Jsem hňup, v balení byly dva druhy šroubků, nevšiml jsem si toho. Takže použiju torxy, které přišly s lištou a nebudu nic vrtat pro torxy, které taky přišly s lištou, jenom jsou o malinko větší. Myslel jsem, že to jsou jenom šroubky jakoby navíc, vůbec mi nenapadlo, že jsou jiného rozměru. Podle měření jsou to pětky, ty menší jsem neměřil (4,5 nebo 4, možná 4/8). Závit je tam určitě jiný než metrický, do matky ani očka zašroubovat nejdou. Zjistil jsem, že jsou jiný jenom proto, že na sobě mají malinké odsazení, aby zapadly do vybrání v liště. Snad to ráži 308W a váhu puškohledu s kroužky udrží, mělo by to fungovat. Teďkon jen čím před utažením lištu podlepit - UHU, Loctite? Silikon jsem na radu zkušenějších zavrhnul. Má cenu dávat do kroužků pásku? Má smysl tam dát třeba oboustrannou lepicí?
jsebekns@seznam.cz
Paragroups

Příspěvekod Petr Kaděrka » čtv 31. črc 2014 21:18:48

Do kroužků bych oboustranou lepící nedával, jak budeš dolaďovat puškohled? Musíš přece posouvat, kroutit... Obecně nemám s páskou zkušenost, novou montáž (kroužky) jsem si na meoptu zd lapoval sám, dotahoval jsem momenťákem, po cca 200 ranách jsem sundával, ale strhl jsem 2 šroubky-hlavičky (protože jsem hned před instalaci nedal pevnostní... :roll: ), měl jsem obavu z otisku na tubusu, nebylo poznat nic. Použil jsem jinou montáž se sklonem, se stejným puškohledem ZD, kroužky byly dorvané taky fest (ne mnou), že jsem při povolení ok, načal hlavičku imbusu, ale na tubusu opět nic. Takže z toho pro mne plyne, že pokud je lapování přesné není třeba ničeho navíc... ;) Zbraň je CZUB 750, 308w.
Petr Kaděrka

Příspěvekod Paragroups » pát 01. srp 2014 16:49:50

S tou oboustrannou páskou jsem to teda fakt nedomyslel. Nikdy jsem pásku na žádnou montáž nedával, dočetl jsem se o tom až na fóru, třeba ani nebude potřeba. Používám pevnostní šroubky s torx hlavou. Dotahuju šrouby pouze rukou, dost pevně do kříže, momenťák nepoužívám.
jsebekns@seznam.cz
Paragroups

Příspěvekod Petr » pon 04. srp 2014 22:35:13

Do objímek dávám proužky kancelářského papíru. Proč ? Jednou mi to ukázal vynikající frézař. Dával to mezi stůl a obrobek. Když jsou dva kovy na sobě může se stát i při dobrém utažení obrobku, že se pohne. S papírem se to změní a značně se zvýší tření. Další výhoda je, že sundávám optické zaměřovače bez poškození, které zanechávají objímky na tubusech. PV
Petr

Příspěvekod Paragroups » úte 05. srp 2014 15:59:50

To je zajímavý tip, má své opodstatnění. Předpokládám, že ty proužky jsou nepatrně (0,5-1mm) užší než rozměr (šířka)kroužků montáže, že se nepotkávají v místě styku obou polovin kroužků (nějaká mezírka tam jistě je) a předpokládám, že ten vkládaný papír je při montáži suchý.
1) Máš nějakou zkušenost, že po sundání by byl třeba částečně nasáklý (olejem po čištění, špatné povětrnostní podmínky
při užívání zbraně) nebo tak něco?
2) Máš (používáš) zabrušované kroužky?
jsebekns@seznam.cz
Paragroups

PředchozíDalší

Zpět na puškohledy

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Český překlad – phpBB.cz