jak správně namontovat puškohled na montáž??

Puškohledy, použití, zkušenosti z praxe

Re: jak správně namontovat puškohled na montáž??

Příspěvekod Petr » stř 06. srp 2014 19:18:03

Proužky jsou dva, pro horní a spodní objímku. Šířka a délka je menší než velikost objímky, aby papír nebyl vidět. Protože používám ocelové montáže, tak vnitřek potírám konzervačním olejem, aby se papír přilepil a k zamezení koroze objímek.
Petr

Příspěvekod Paragroups » stř 06. srp 2014 22:55:43

Tedy to, že papír je mastný, nevadí. Po utažení objímek kroužků už se puškohled nehne, i když je těžký a ráže třeba 308Win? Používáš momentový klíč při utahování objímek? Nebo jinak: je nutné ho za tímto účelem shánět?
Ty ocelové objímky používáš zabrušované?
jsebekns@seznam.cz
Lov nikdy nekončí, ještě stále máme šanci ...
Paragroups

Příspěvekod Petr » čtv 07. srp 2014 21:58:07

Momentový klíč nepoužívám. Utahuji postupně a několikrát to opakuji dokud šrouby nezačnou pružit. Utahovat s citem! Montáže používám převážně CZ.
Petr

Příspěvekod Paragroups » úte 12. srp 2014 10:26:35

Pokud nejsou montáže násuvné, podlepuješ je a pokud ano, jaký přípravek používáš? Jde mi o podlepení plochy, ne o aretaci šroubků. Pokud podlepuješ, provádíš nějakou úpravu povrchu nebo pouze oboustranně odmastíš?
Šroubky používáš ty, které jsou v balení spolu s montáží nebo sháníš nějaké pevnostní (kolem 12 místo dejme tomu 8,8)?
Někdo si zvětšuje otvory pro montážní šroubky (zbraň - lišta) pro větší šroubky oproti zaslaným, provádíš nebo necháváš si dělat tuto úpravu? Má tato úprava u ráže 308 Win smysl?
jsebekns@seznam.cz
Paragroups

Příspěvekod Petr » úte 12. srp 2014 23:30:55

Nic nelepím! U násuvné jen jen zabrušuji spodní rovinu na kameni. Nic neodmašťuji spíše naopak mastím, protože používám ocelové a černění není zrovna moc odolné povětrnostním vlivům. Kup kvalitní montáž, kde jsou i pevnostní šrouby. http://shop.czub.cz/montaze/c-1124/
Petr

Příspěvekod Paragroups » pát 15. srp 2014 21:28:42

Zkusím to sestavit a uvidíme. Kvalitní montáž mám, kroužky také, teď jen dokončit dílo. Děkuju.
jsebekns@seznam.cz
Paragroups

Příspěvekod figi » čtv 19. kvě 2016 12:02:18

Tak konečně - nové montáže FOMEI jsou prezentovány na NATURA VIVA v Lysé nad labem.
Nové montáže specielně navržené pro FOMEI. Ocelové ( 14220 ), velmi přesná výroba s minimálními tolerancemi, vysoká tuhost a "blbovzdornost", díky tomu velmi snadná montáž. Díky tvaru ok montáže nehrozí poškození puškohledu při jakémkoli utažení šroubů a ani podření tubusu při nasazování horní části kroužku. . Minimum šroubových spojů, takže po nastřelení bude nástřel držet roky. Šrouby pevnostní.
Podílel jsem se na designu a zajištění výroby. Montáže jsou tedy zaměřené tak, aby šly použít i na velmi přesné zbraně. Zatím v provedení na kulovnice CZ, tzn. od ZG47 až po CZ 557 všechny modely. Samozřejmostí je ozub do vybrání v zadní části rybiny na pouzdru závěru. Výška montáže je optimalizována pro co nejlepší přilícení .

IMGP6845zm.jpg

azm.jpg

Připravuji i obrázkový postup montáže puškohledu.

Další fotky na
http://figi63.rajce.idnes.cz/montaze_FOMEI
figi

Příspěvekod Paragroups » ned 22. kvě 2016 18:53:03

Vypadá fortelně a odolně provedená. Jsou k dispozici i pro tubusy 30mm? Kde možno tuto montáž sehnat a jaká je cena? Myslíš, že pasuje i na nový Varmintu 557, je možno uchycení přímo na pouzdro závěru nebo je nutno s touto montáží použít lištu? Předpokládám, že pokud budu chtít sklon, stejně se liště nevyhnu ...

jsebekns@seznam.cz
Paragroups

Příspěvekod figi » ned 22. kvě 2016 19:10:14

Zatím jsou pouze pro tubus 30 mm. Detaily na CZ 557 jsou vidět zde
http://figi63.rajce.idnes.cz/montaze_FOMEI/

Sklon na co ?
Mám skloněné montáže více než 20 MOA, a myslím jsem zatím ten sklon nevyužil a to samé bych střílel s montáží bez sklonu.
figi

Příspěvekod melechovák » pát 27. kvě 2016 13:21:23

Někdo tvrdí, že dvoudílná montáž je na prd a že v případě nepřesné rybiny v pouzdře závěru se to nedá doštelovat a šponuje to tubus puškohledu. Nevím, já jsem téměř shodnou montáž jako je tato koupil možná před 15ti lety v lověně v Pardubicích u p.Tomáška. Krásná ,ocelová, vyleštěná s parádním brunýrem a místo stranových imbusů na utažení měla lodičky. Měl jsem jí na 550ce a držela. Neměl jsem s tím jediný problém. Před časem jsem jí i s puškohledem nechal kamarádovi. Kroužky byly 1" a na 30 mm novou optiku mi byla k ničemu. Tenkrát jsem dával za kroužek 850,-
melechovák

PředchozíDalší

Zpět na puškohledy

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Český překlad – phpBB.cz