jak správně namontovat puškohled na montáž??

Puškohledy, použití, zkušenosti z praxe

Re: jak správně namontovat puškohled na montáž??

Příspěvekod melechovák » pát 27. kvě 2016 13:25:34

Ještě bych řekl jednu malou výhodu a nevýhodu tohoto typu montáže. Výhoda je, že je lehká. Na zbrani je to znát.
Problém může nastat, pokud je nepřesná rybina na flintě, že se při nastřelování dostanete na konec korekce na puškohledu a u této montáže si např.u strany nepomůžete. Končíte.
melechovák

Re: jak správně namontovat puškohled na montáž??

Příspěvekod Paragroups » pát 27. kvě 2016 20:27:07

Moje zkušenost s kroužky montáže Leupold (poměrně masivní duralová slitina, ocelové nebyly k sehnání) - vzhledově velmi pěkná, zdála se fortelně provedená, pouze jednou namontována. Bylo nejdříve nutno doladit ručně dosednutí na lištu (veliká nepřesnost), ale pečlivá, jemná práce s kvalitními nástroji to vyřešila. Nástřel držela výborně, měl jsem radost, že ta drahota bude fungovat. Nastal ale problém, z důvodu sundání optiky pro kontrolu zbraně na policii a při pokusu o opětovné nasazení optiky na zbraň - stržený závit upínání k liště. Způsob utahování byl šroubem s dvojitým závitem (navíc je ten závit docela hrubý) a překlápěcí kličkou s pružinkou. Utahuju s citem, vůbec to nechápu. Veliké zklamání. Měl jsem strach, že poničím šroubky na kroužkách, ale tohle mi vůbec nenapadlo.
Přešel jsem na jinou značku, používám jen a pouze ocel a pevnostní šrouby. Proto mi ta montáž prezentovaná zde zaujala a pídím se po více informacích. Starou montáž po úpravě využiju na něco jiného.
Sklon lišty montáže používám od doby, kdy jsem v začátcích mojí střelby na delší vzdálenosti přišel na dlouhou pěchotní střelnici a jakmile jsem se dostal na terče v dálce a střílel na více než 600 metrů, najednou jsem už neměl možnost klikání. Musel jsem nadsazovat a řešit situaci jinak. Teprve rada zkušenějších pomohla. Na puškách pro běžný lov sklon montáží nepoužívám.
jsebekns@seznam.cz
Lov nikdy nekončí, ještě stále máme šanci...
Paragroups

Předchozí

Zpět na puškohledy

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Český překlad – phpBB.cz